فناوری اطلاعات

دث‌لوپ؛ توانایی‌هایی که بهتر است ابتدای بازی آنلاک کنید

منبع: دیجی کالا مگ
در بازی تیراندازی و اول شخص «دث‌لوپ» (Deathloop)، بازیکنان شخصیتی به نام کلت را کنترل می‌کنند که در تلاش است تا یک حلقه‌ی زمانی بی‌پایان را بشکند. او در این راه می‌تواند از اسلحه، مخفی‌کاری و قدرت‌های بی‌شماری برای کمک به حل معماهای جزیره بلک‌ریف (Blackreef) کمک گیرد. هنگامی که کلت در چهار منطقه‌ی این جزیره حرکت می‌کند، به توانایی های ویژه‌ای به نام Slabs دسترسی پیدا می‌کند که هر کدام از آن‌ها به او توانایی قدرتمندی را برای رسیدن به هدف اصلی به او می‌دهند. هر اسلب قابل ارتقا است و انتخاب زود هنگام اسلب‌های مناسب به کلت کمک می‌کند تا مسیر خود را آسان‌تر کند.
 
به عنوان کلت، بازیکنان با کشتن ویژنری‌ها (Visionaries) که مانع از او می‌شوند، اسلب‌ها را به دست می‌آورند. کلت فقط می‌تواند دو اسلب را به طور همزمان استفاده کند، بنابراین انتخاب دو اسلب که در ابتدا باید استفاده کنید، بسیار مهم است. پنج اسلب برای انتخاب در بازی وجود داشت که البته یک اسلب جدید در آپدیت رایگان Goldenloop به بازی اضافه شد. در حالی که هر یک از این‌ اسلب‌ها برای سبک‌های مختلف بازی مناسب هستند، در اینجا بهترین‌ اسلب‌ها برای شروع بازی آورده شده‌اند.
 
Nexus
اسلب نکسوس یک توانایی عالی برای شروع بازی است، زیرا به کلت اجازه می‌دهد تا در زمانی که دشمن دست بالا را در نبرد دارد، جریان مبارزه را تغییر دهد. هنگامی که نکسوس فعال می‌شود، دشمنان را با پیوند دادن ذهن آن‌ها به یکدیگر متصل می‌کند، بنابراین اگر یکی از دشمنان صدمه ببیند یا بمیرد، دشمنانی که به او متصل هستند نیز به همان سرنوشت دچار می‌شوند. با سلاح‌های آغازین کلت، نکسوس یک راه آسان برای پیشروی در میان انبوهی از دشمنان است. این اسلب توسط هریت مورس یا گاهی اوقات به طور تصادفی توسط جولیانا رها می‌شود.
 
Aether
پس از نکسوس، اسلب Aether یکی دیگر از اسلب‌های قدرتمند در دث‌لوپ است که می‌توان از آن برای کمک به کلت در مراحل اولیه‌ی بازی بهره گرفت. این اسلب کلت را تقریبا نامرئی کرده و به او اجازه می‌دهد تا مخفیانه در مناطق ناشناخته حرکت کند یا دشمنان را از راه دور از میان بردارد. اگر Aether را با Nexus ترکیب کنید، کلت می‌تواند به سرعت یک گروه بزرگ از دشمنان را از بین ببرد. این اسلب توسط ایگور سرلینگ یا گاهی اوقات به صورت تصادفی توسط جولیانا رها می‌شود.
 
دو اسلب ذکر شده می‌توانند پرسه زدن در بلک‌ریف را برای شما بسیار آسان کنند و از طرفی این دو تقریبا با هر نوع سبک از بازی هماهنگ می‌شوند. Aether با مخفی‌کاری بازی هماهنگ است و از طرفی با نکسوس می‌توانید به به سرعت در مناطق مختلف بچرخید و دشمنان را در یک لحظه نابود کنند. علاوه‌بر این، به‌روزرسانی‌های موجود برای این دو اسلب نیز بسیار عالی هستند.
به‌روزرسانی‌های نکسوس با نام‌های Parasite و Influence به ترتیب زمانی که دشمنان متصل به هم آسیب می‌بینند، سلامتی شخصیت شما را بالا برده و از طرفی دشمنان متاثر را به طور خود به خود به دیگران متصل کرده و به نوعی یک واکنش زنجیره‌ای طولانی‌تری را ایجاد می‌کنند. به‌روزرسانی‌‌های Aether شامل Erase است که به کلت اجازه می‌دهد تا بدون به جا گذاشتن هیچ گونه شواهد قابل تشخیصی دشمنان را بکشد و Ghost که در صورت توقف حرکت کلت، مصرف انرژی این اسلب به نوعی صفر می‌شود. البته گفتنی است که Havoc و Shift نیز اسلب‌های مفیدی هستند. Havoc میزان آسیب دریافتی را کاهش و آسیب وارد شده به دشمنان را افزایش می‌دهد. از طرفی Shift امکان تلپورت را فراهم می‌کند.
 
بازی دث‌لوپ هم اکنون روی پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

​​