فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات خبر داد: تشکیل کارگروه ویژه‌ بررسی مشکل دسترسی مردم به فضای مجازی

منبع: ایرنا
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه به دنبال کمتر شدن نیاز مردم به فیلترشکن‌ها هستیم، از تشکیل کارگروهی ویژه‌ برای بررسی مشکلات دسترسی مردم به فضای مجازی خبر داد.
عیسی زارع‌پور روز چهارشنبه پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: برخی مشکلات اینترنت فنی و زیرساختی است. رئیس جمهور دستور دادند که ما برای تسهیل مردم در فضای مجازی و مشکلات دسترسی را برطرف کنیم.
 
وی افزود: در سال ۱۴۰۲ شاهد اتفاقات خوبی در حوزه فیبر نوری خواهیم بود. کارهای خوبی در این زمینه انجام شده و در حال انجام است تا شاهد افزایش سرعت و کیفیت اینترنت در کشور باشیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بخشی از محدودیت‌ها قابل برطرف کردن است تا نیاز به فیلترشکن کمتر شود.
 
زارع‌پور عنوان کرد: فیلترشکن‌ها به جز مخاطرات امینتی سرعت اینترنت را کاهش می دهد.
 
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی درباره رفع فیلتر گوکل پلی اظهار داشت: نظر من بر بازگشایی گوگل پلی هست ولی باید کمیته تعیین مصادیق تصمیم بگیرد.
 
وی خاطر نشان کرد: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مسئول فیلترینگ بوده و دولت هم یکی از اعضای این کمیته است؛تلاش ما این است سرویس‌هایی که واقعا نیاز مردم است و مشکل ویژه ای ندارند محدودیت آن برطرف شود.
 
آغاز فعالیت سامانه رادار گیم
وزیر ارتباطات از راه اندازی سامانه «رادار گیم» برای کاهش پینگ بازی‌های آنلاین خبر داد و گفت: برای افزایش سرعت دانلود بازی ها، افزایش سرعت خود بازی ها و کاهش پینگ سامانه ای به نام سامانه رادار گیم از شب گذشته راه اندازی شده است.
 
زارع پور ادامه داد: از شب گذشته ۵ میلیون نفر از این سامانه استفاده و ۴۰۰هزار نفر همزمان از این ابزار استفاده کردند.
 
قطع اینترنت در محدوده حوزه های کنکور
وزیر ارتباطات همچنین درباره قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور سراسری نیز گفت: فردا از ساعت ۰۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ اینترنت فقط در محدوده حوزه های امتحانی کنکور و با اطلاع قبلی قطع خواهد شد.
 
زارع پور تاکید کرد: ما همچنان با قطع سراسری اینترنت در زمان کنکور مخالف هستیم و اینترنت ثابت فردا به هیچ عنوان قطع نخواهد شد.

​​