فناوری اطلاعات

شرکت مادر گوگل هم از تعدیل نیروی گسترده خبر داد

منبع: تسنیم
به دنبال تعدیل نیروی شرکت‌های فناوری، شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت هم اعلام کرد ۱۲۰۰۰ نفر را در سراسر جهان که معادل بیش از ۶ درصد از نیروی کار این شرکت محسوب می‌شود، اخراج خواهد کرد.
به گزارش راشاتودی، شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت روز جمعه اعلام کرد که پس از سال‌ها رشد قوی و استخدام نیروهای جدید، 12000 نفر را در سراسر جهان که معادل بیش از 6 درصد از نیروی کار این شرکت محسوب می‌شود، اخراج خواهد کرد.
 
ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت، درباره این تصمیم توضیح داد که این شرکت در سال‌های اخیر به سرعت تعداد کارکنان خود را «برای یک واقعیت اقتصادی متفاوت از آنچه امروز با آن روبرو هستیم» افزایش داده است.
 
وی در ایمیلی به کارمندان خود نوشت که "مسئولیت کامل تصمیماتی که ما را به اینجا رسانده است" بر عهده می گیرد.
 
بر اساس این گزارش، آلفابت هم به غول فناوری‌های آمریکا که در بحبوحه افزایش نگرانی ها درباره کاهش رشد اقتصاد جهان، از اخراج های گسترده کارکنان خود خبر می‌دهند، پیوست.
 
اوایل هفته جاری میلادی، مایکروسافت اعلام کرد که 10000 شغل خود را به دنبال اقدامات مشابه سایر شرکت های بزرگ فناوری آمازون، متا و توییتر حذف می‌کند.
 
رویترز با استناد به یادداشت این شرکت گزارش داد که این برنامه تعدیل نیرو روی کارمندان کلیه بخش‌ها از جمله بخش استخدام و همچنین تیم های مهندسی و محصولات تأثیر می گذارد و تأثیر فوری بر کارکنان در ایالات متحده خواهد داشت.
 
تصمیم آلفابت برای کاهش نیروی کار خود به دنبال فشار سرمایه گذارانی صورت گرفته است که به استراتژی تهاجمی تر برای کاهش هزینه ها نیاز دارند.
 
کریس هون، مدیر عامل مؤسسه مالی TCI، با اشاره به اینکه تعداد کارکنان آلفابت از سال 2017 تا کنون 20 درصد در سال افزایش یافته است، گفت: این شرکت تعداد زیادی کارمند دارد و هزینه هر کارمند بسیار زیاد است.
 
اوایل ژانویه، وریلی Verily، یک واحد زیست فناوری آلفابت، اعلام کرد که 15 درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد.

​​