فناوری اطلاعات

جایزه یک میلیارد تومانیِ جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران

رییس اداره تفریحات سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به برگزاری جشنواره بازی‌های الکترونیک گفت: جوایز این مسابقات یک میلیارد تومان است که به ۱۱۵ نفر تعلق می‌گیرد. نفر اول فیفا و ای فوتبال، یکصد میلیون تومان جایزه می‌گیرند.
 
‌به گزارش ایرنا، نشست خبری مسابقات جام بازی‌های الکترونیک جایزه بزرگ تهران امروز (سه‌شنبه) با حضور حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران و محمد مشهدی یاری رئیس اداره تفریحات سازمان ورزش شهرداری تهران در محل شهرداری منطقه ۹ برگزار شد.
 
رئیس اداره تفریحات سازمان ورزش شهرداری تهران در این نشست گفت: حدود یک ماه پیش ستاد این بازی‌ها تشکیل شد و با هماهنگی با بنیاد بازی‌های رایانه‌ای رشته‌های ایرانی ۵ رشته از جمله رشته روی کنسول PS۵ و دو رشته موبایلی داریم، فیفا ۲۰۲۳، ای فوتبال ۲۰۲۳، کلش رویال موبایل برای مردان و بانوان و همچنین یک رشته ماشین‌سواری برای بانوان در نظر گرفته شده است. نفرات اول تا شانزدهم هر رشته جایزه خواهند گرفت و به جز این به ۳۵ نفر از شرکت‌کنندگان هم به قید قرعه جایزه خواهیم داد.
 
محمد مشهدی یاری افزود: دو سوله نمایشگاهی برج میلاد را تجهیز خواهیم کرد و مسابقات نهایی آن ۵ اسفند در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.
 
وی ادامه داد: جوایز این مسابقات یک میلیارد تومان است که به ۱۱۵ نفر تعلق می‌گیرد. نفر اول فیفا و ای فوتبال ۱۰۰ میلیون تومان می‌گیرند. نفر اول بازی‌های موبایلی و ماشین سواری ۵۰ میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد.
 
حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز گفت: سازمان ورزش متولی ورزش شهروندی بوده و رویکرد ما خانواده‌محوری و هویت‌بخشی به محلات است.
 
وی افزود: جشنواره رایانه‌ای با هماهنگی شهردار تهران برگزار خواهد شد. بخشی از برنامه‌های ما ورزش‌های الکترونیکی است و حدود ۳۰ میلیون نفر درگیر بازی‌های رایانه‌ای هستند. با برنامه‌ریزی که برای جشنواره آرمان شده، طرحی برای بازی‌های رایانه‌ای ارائه شد که می‌تواند رویدادی بی‌نظیری در کشور یا سطح منطقه باشد.
 
اوجاقی با بیان اینکه ثبت نام این جشنواره از ابتدای بهمن ماه آغاز تا هجدهم ادامه دارد توضیح داد: این مسابقات از ۲۳ تا آخر بهمن برگزار خواهد شد که تاکنون یک هزار ۷۰۰ نفر ثبت نام کرده و پیش‌بینی می‌شود حدود ۸ هزار نفر شرکت کنند. با هماهنگی انجمن ورزش‌های الکترونیکی نفرات انتخابی تیم ملی نیز از این مسابقات برگزیده خواهند شد.
 
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تصریح کرد: برای برگزاری چنین رویدادی مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه مانند بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و انجمن بازی‌های الکترونیکی اخذ شده است.
 
اوجاقی همچنین به واگذاری ورزشگاه‌های امام رضا (ع) و شهید کاظمی به سرخابی‌های پایتخت اشاره کرد و افزود: در این خصوص شهردار تهران و معاون اجتماعی شهرداری معتقدند که باید زیر ساخت‌ها برای مردم استفاده شود، اتفاقاتی در گذشته رقم خورد که شهرداری تهران این دو ورزشگاه را در اختیار پرسپولیس و استقلال به مدت پنج سال قرار بدهد و تفاهم‌نامه وجود داشت که این مدت در سال ۹۹ تمام شده است. شهردار تهران اعتقاد دارد که این ۲ ورزشگاه همچنان در اختیار این ۲ باشگاه باشد.
 
وی در خصوص احتمال تیم‌داری شهرداری در ورزش گفت: در برنامه چهارم شهرداری عبارت «کمک به ورزش قهرمانی» هم اضافه شده است که این دست ما را باز می‌کند. اگر بخواهیم تیم‌داری کنیم ورزشی خواهد بود که مختص تهران و تهرانی‌ها باشد.

​​