فناوری اطلاعات

January 6, 2024
22:32 شنبه، 16ام دیماه 1402
کد خبر: 156991

283 سال انتظار برای برابری تعداد زنان شاغل در عرصه آی‌تی

انجمن رایانه انگلیس (BCS) به عنوان متولی اصلی فناوری اطلاعات در این کشور با انتشار تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد 283 سال طول خواهد کشید تا نمایندگی زنان در عرصه فناوری اطلاعات سهم برابری از نیروی کار فناوری در انگلستان را تشکیل دهد.

این سازمان پیش بینی کرده است که بر اساس روندهای طی شده بین سال‌های 2005 تا 2022 میلادی، نزدیک به سه قرن طول می‌کشد تا تعداد زنان شاغل در عرصه آی‌تی که هم اکنون 20 درصد را تشکیل می‌دهند، به میانگین نمایندگی در کل نیروی کار انگلستان برسد که این رقم درحال حاضر 48 درصد پیش بینی شده است.

گزارش سالانه تنوع جنسیت در نیروی کاری شاغل در عرصه آی‌تی انگلیس که توسط مرکز BCS منتشر می‌شود نشان داد که پیشرفت به سمت هنجا جنسیتی در مشاغل فناوری اطلاعات متوقف شده است. بین سال‌های 2018 تا 2021 میلادی نسبت زنان کارمند در عرصه فناوری از 16 درصد به 20 درصد افزایش یافته است. ولی براساس تحلیل‌های این مرکز از داده‌های اداره ملی آمار، رقم مذکور در سال 2022 هیچ تغییری نکرده است.

«جولیا آدامسون» مدیر انجمن رایانه انگلیس در بخش آموزش و منافع عمومی با انتشار بیانیه‌ای گفت: «زنان و دختران بیشتری نیازمند این فرصت هستند تا مشاغل بزرگ را در صنعت فناوری در اختیار بگیرند. هنگامی که یک منبع عظیم استعداد و خلاقیت نادیده گرفته می شود، این مسئله می‌تواند به نفع کارفرمایان باشد. باید در مورد اینکه چگونه زنان و دختران بیشتری را وارد مشاغل آی‌تی کنیم بازنگری‌های اساسی صورت گیرد و فرهنگ فناوری فراگیرتر از نظر اخلاقی در فضای کار اعمال شود».

منبع: theregister.com
ترجمه: همکاران سیستم

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.