تجارت الکترونیک

فناوری اطلاعات

February 3, 2024
17:56 شنبه، 14ام بهمنماه 1402
کد خبر: 159891

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی فروش اقساطی کالا را ساماندهی می‌کند

منبع: Peivast

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی می‌خواهد فروش اقساطی کالا را در زیرمجموعه شرکت‌هایی تحت عنوان «تجارت‌یار» ساماندهی کند.

مرکز تتا طی فراخوانی از کلیه متقاضیان فعالیت به عنوان شرکت تجارت یار در رسته فروش اقساطی اقساطی هوشمند خواسته تا با حضور در سندباکس وزارت صمت فعالیت خود را گسترش دهند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در پاسخ به این سوال پیوست که تجارت‌یار با لندتک چه تفاوتی دارد گفت: اصولا تجارت‌یارها با لندتک‌ها تفاوت ماهوی دارند چرا که تجارت‌یار از اساس وامی به مصرف کننده نمی‌دهد‌.

طبق گفته امین کلاهدوزان، تجارت‌یارها به صورت عمومی شرکتهای B2B یا B2B2C هستند که به شرکت‌های تجاری در امور کاریشون کمک می‌کنند. او ادامه داد: تنوع تجارت‌یاریها زیاد است و بازار بسیار بزرگی را شامل می‌شو ند.

او اعلام کرد: در این فراخوان فعلا تمرکز ما روی رسته فروش اقساطی هست. به صورت خاص این کسب و کارها کمک می‌کنند که فروشگاه‌ها و تولیدکنندگان که محصول نهایی تولید می‌کنند بتوانند محصولشان را سریع‌تر، و هوشمندانه‌تر به دست مصرف کننده به صورت اقساطی برسانند.

او با اشاره به اینکه تجارت‌یارها حتما یک طرف همکارشان فروشگاه‌ها هست و خدمت اصلی را به آنها ارائه می‌دهد گفت: البته باید توجه کرد فروشگاه‌های آنلاینی که فروش اقساطی دارند در گروه تجارت‌یار قرار نمی‌گیرند.

او ادامه داد: تا کنون برای شرکت‌های تجارت‌یار ضابطه گذاری نشده است از همین رو ما از آنها خواسته‌ایم تا در سندباکس وزارت صمت حضور یابند تا بتوان برای آنها مقرره گذاری کرد.

کلاهدوزان گفت: سندباکس فضایی هست که کمک می‌کند تا مقررات‌گذاری و تنظیم‌گری پشت درهای بسته صورت نگیرد و حتما با کمک خود بخش خصوصی و با مکانیزم تعریف شده در مصوبه اتفاق بیفتد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.