باندپهن

فیبرنوری

February 27, 2024
16:20 سه شنبه، 8ام اسفندماه 1402
کد خبر: 161613

کابل ارتباطی در دریای سرخ آسیب دید

منبع: ایسنا

یک کابل زیردریایی در سواحل یمن که اروپا را به هند متصل می‌کند، آسیب دیده و شرکت مخابراتی مالک آن، اکنون باید راهی برای تعمیر آن در منطقه جنگی پیدا کند.

پرنش پادایاچی، مدیر ارشد دیجیتال شرکت سیکام (Seacom Ltd.) آفریقای جنوبی که این کابل را کنترل می‌کند، به بلومبرگ گفت: این شرکت روز شنبه، یک خرابی را شناسایی کرد. وی برآورد کرد این مشکل در آب‌های به عمق ۱۵۰ تا ۱۷۰ متر در منطقه‌ای قرار دارد که کشتی‌ها، هدف حملات پهپادی و موشکی قرار گرفته اند.

این واقعه نشان داد زیرساخت زیردریایی تا چه حد آسیب‌پذیر است، به خصوص در آب‌های عمیق که کابل‌های زیادی وجود دارد. در منطقه دریای سرخ، حدود ۱۶ سیستم کابلی وجود دارد که اروپا را از طریق مصر، به آسیا متصل می‌کند.

به گفته پادایاچی، هر چند شرکت سیکام، به سرعت ترافیک اینترنت را به کابل دیگری هدایت کرد اما اکنون باید راهی برای تعمیر کابل آسیب دیده در منطقه جنگی پیدا کند. این شرکت از شرکت تعمیر کابل گروه مخابرات امارات برای تعمیر کمک گرفته که شامل نحوه بیمه کشتی تعمیر و نیاز به اسکورت نظامی یا نگهبانان مسلح است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مدیر دیجیتال سیکام گفت: هنوز زود است بگوییم که آسیب دیدگی کابل، یک خرابکاری بوده است. هنگامی که کابل را بلند کنیم، می‌توانیم ببینیم که کسی آن را قطع کرده است یا خیر.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.