خدمات ابری و مجازی‌سازی

فناوری اطلاعات

February 28, 2024
17:50 چهارشنبه، 9ام اسفندماه 1402
کد خبر: 161734

64 درصد سازمان‌ها فضاهای چندگانه ابری را به‌کار می‌برند

منبع: همکاران سیستم

بررسی‌های جدید نشان داد درحال حاضر دستکم 64 درصد سازمان‌ها دستکم یک محیط چندگانه مبتنی بر فضای رایانش ابری را در اختیار دارند و همچنین 18 درصد دیگر هم به طور فعال در حال انتقال فعالیت‌های خود به محیط چندگانه ابری هستند.

این گزارش به تازگی به دنبال نظرسنجی اخیر مرکز OVHcloud در مورد وضعیت استقرار فضاهای چندگانه رایانش ابری در کسب و کارها منتشر شد و در آن بیش از 500 تصمیم گیرنده ارشد آی‌تی در سازمان‌های بزرگ انگلستان حضور داشتند.

«مت تیبِی» مدیر فروش این مرکز توضیح داد: «استفاده از فضای ابری درست که متناسب با حجم کاری رو به بالای سازمان‌ها انتخاب شده است یکی از بهترین روش‌ها برای موفقیت در فضای تجاری امروز است».

او در ادامه گفت: «تقریبا دوسوم یا به عبارت دقیق‌تر 64 درصد کسب و کارها فضاهای چندگانه ابری را به کار گرفته‌اند که تعداد آنها ظرف دو سال آینده افزایش میابد. این فرآیند اگرچه می‌تواند پیچیدگی‌های قابل توجهی را به همراه داشته باشد، ولی مزایای آن برای سازمان‌های امروزی واضح است. در واقع تنها 3 درصد سازمان‌ها اعلام کردند که میزان به کارگیری فضاهای چندگانه ابری را ظرف دو سال آینده کاهش خواهند داد و کمتر از یک درصد آنها هم گفتند هیچ اپلیکیشنی برای استفاده از فضاهای چندگانه ابری در اختیار ندارند».

انعطاف پذیری فضاهای چندگانه ابری به سازمان‌ها امکان می‌دهد بارهای کاری را در محیط‌های ابری مناسب اجرا کنند و این مسئله توسط نیمی از شرکت کنندگان در این مطالعه به عنوان یکی از نقاط قوت اصلی شناخته شده است و پس از آن هم 41 درصد مدیران بر چابکی بهبود یافته در عملیات‌های سازمانی تاکید داشتند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.