خدمات ابری و مجازی‌سازی

فناوری اطلاعات

April 23, 2024
17:21 سه شنبه، 4ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 164860

چرا رایانش ابری فقط برای بخش IT سازمان سودده است؟

منبع: همکاران سیستم

یک مطالعه تازه نشان می‌دهد که فضای رایانش ابری بیشتر از سایر حوزه‌های تجاری برای بخش فناوری اطلاعات مفید است و البته این نکته به تنهایی برای موفقیت آن کافی نیست. نظرسنجی جدید که در مرکز McKinsey روی 50 مدیر ارشد مرتبط با خدمات رایانش ابری در اروپا انجام شده است، نشان می‌دهد که مزایای مهاجرت به فضای ابری هنوز باید بازنگری شوند. به عبارت دیگر، مهاجرت‌های ابری در سطحی که کاربران متصور می‌شوند سودمند نیست و می‌تواند مشکلاتی هم به همراه داشته باشد.

در نظرسنجی جدید مشخص شد تنها یک سوم از سازمان‌های اروپایی به طور فعال نتایج غیر از حوزه فناوری اطلاعات را پس از مهاجرت به فضای ابری رصد می‌کنند که این آمار تصویر چندان خوش بینانه‌ای را نشان نمی‌دهد. علاوه بر این، 71 درصد سازمان‌ها تاثیر پذیرش خدمات ابری را از طریق منشور مربوط به پیشرفت‌های عملیات فناوری اطلاعات به جای مزایای اصلی کسب و کار اندازه گیری می‌کنند.

فناوری رایانش ابری در بیشتر موارد با چابکی کسب و کارها و تولید درآمدهای تازه مرتبط است. ولی تنها 37 درصد سازمان‌ها پس از به‌کار گیری این خدمات صرفه جویی در هزینه‌های خارج از حوزه فناوری اطلاعات را گزارش داده‌اند. در این میان فقط 32 درصد آنها اظهار داشتند که برخلاف سرمایه گذاری صدها میلیون دلاری در حوزه رایانش ابری، درآمد جدید کسب کرده‌اند.

در حالی که 95 درصد سازمان‌های اروپایی ادعا می‌کنند که ارزش مورد نظر خود را از فضای ابری به دست می‌آورند، ولی گفته می‌شود که این روند نسبت به انقلاب گسترده پیش بینی شده در عرصه رایانش ابری فاصله چشمگیر دارد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.