بانکداری و پرداخت الکترونیک

May 11, 2024
22:00 شنبه، 22ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 166034

پات لایف اولین اپلیکشین در پرداخت غیر تماسی است

پات لایف اولین اپلیکشینی بود که خواسته بانک مرکزی در پرداخت غیر تماسی را محقق کرد.

پات لایف نخستین اپلیکیشن مجموعه پرداخت است که توانست درقالب یک نرم افزار، تاییدیه لازم را برای پرداخت های غیر تماسی NFC کسب کند و از این بابت یکی از ماموریت های ویژه بانک مرکزی به خوبی به تحقق پیوسته است.

حسین عباسی معاون خدمات شرکت شاپرک با بیان این مطلب افزود: یکی از ماموریت هایی که بانک مرکزی برای سال 1403 در نظر گرفته است، جایگزینی کارت های فیزیکی با اپلیکیشن ها و استفاده از کهربا به عنوان روش جدید پرداخت است. دراین زمینه ما در بانک مرکزی و مجموعه شاپرک برنامه فشرده ای خواهیم گذاشت تا تمام دستگاه های پایانه فروش این امکان را در خود ایجاد کنند تا بتوانند در این بخش روش جدید و راحت تر و امن تر برای مردم فراهم نمایند.

وی افزود: ما در این راستا در مجموعه شاپرک و بانک مرکزی تلاش کردیم محیط و فضای مناسب اجرا شود، خوشبختانه شرکتی که توانست در این زمینه به عنوان اولین شرکت به بانک مرکزی کمک کند، شرکت کارت اعتباری ایران کیش بود و ما به کمک این شرکت و اپلیکیشن این مجموعه یعنی پات لایف، عملا در سال گذشته از این نوع پرداخت که رابطه میان یک نرم افزار موبایلی و دستگاه nfc خوان پایانه فروش است، رونمایی کردیم. اولین شرکتی که توانست با اپلیکیشن و پوزهای خود این فرایند را انجام دهد ایران کیش و پات لایف بوده است و اکنون از طریق پات لایف مردم می توانند از این امکان بهره مند شوند، این اتفاق در حالی است که 7 بانک توانستند خودشان را به این سرویس متصل کنند تا از اپلیکیشن پات لایف ایران کیش استفاده کنند.

معاون شرکت شاپرک خاطر نشان ساخت: خوشبختانه پات لایف ضمن این موضوع، توانسته تا محیط کاربری خود را نیز بهبود دهد و گام بزرگی در راستای خواست بانک مرکزی برداشته است.

وی همچنین درباره حضور شاپرک در نمایشگاه اینوتکس گفت: حمایت از حوزه نوآوری و کمک به صنعت پرداخت و شرکت های استارت آپ و فین تکی که در این عرصه هستند، ماموریت جدید شرکت شاپرک است؛ ازاین رو، شاپرک تصمیم گرفت در آغاز سال در این نمایشگاه حضور داشته باشد تا بتواند پیام خودش را به مجموعه شرکت های نو آور، فین تک ها و استارت آپ ها انتقال بدهد و اعلام کند که شاپرک آمادگی حمایت از اقدامات هم راستای مجموعه های این حوزه با استراتژی های بانک‌‌مرکزی و مجموعه شاپرک را خواهد داشت.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.