گوشی‌های نوکیا چه زمانی بروزرسانی اندروید ۱۱ را دریافت می‌کنند؟

منبع: دیجیاتو
 
 
نقشه راه انتشار آپدیت اندروید ۱۱ که پارسال برای گوشی‌های نوکیا منتشر شده بود از عرضه این آپدیت در بازه زمانی سه‌ ماهه چهارم ۲۰۲۰ تا سه‌ ماهه دوم ۲۰۲۱ خبر می‌داد و ۱۵ موبایل را در بر می‌گرفت. این شرکت حالا نقشه راه خود را به‌روز کرده و می‌گوید گوشی‌هایی مثل نوکیا ۶.۲، نوکیا ۷.۲ و نوکیا ۹ پیور ویو که قرار بود در سه‌ ماهه دوم ۲۰۲۱ اندروید ۱۱ را دریافت کنند، در عوض این آپدیت را در سه‌ ماهه سوم سال دریافت خواهند کرد.
 
طبق نقشه راه جدید HMD، نوکیا ۳.۲ و نوکیا ۸.۳ در سه‌ ماهه اول ۲۰۲۱ آپدیت اندروید ۱۱ را دریافت کرده‌اند. نوکیا ۲.۲، نوکیا ۲.۳، نوکیا ۴.۲ و نوکیا ۸.۱ در بازه زمانی بین سه‌ ماهه اول و دوم این آپدیت را می‌گیرند. در سه‌ ماهه دوم ۲۰۲۱ نوبت به نوکیا ۱ پلاس، نوکیا ۱.۳، نوکیا ۱.۴، نوکیا ۲.۴، نوکیا ۳.۴، نوکیا ۵.۳ و نوکیا ۵.۴ می‌رسد تا به اندروید ۱۱ مجهز شوند. در انتها هم نوکیا ۶.۲، نوکیا ۷.۲ و نوکیا ۹ پیورویو در سه‌ ماهه سوم ۲۰۲۱ اندروید ۱۱ را دریافت خواهند کرد.

از فهرست قبلی ۱۵ موبایل نوکیا تاکنون ۷ موبایل به اندروید ۱۱ مجهز شده‌اند، ولی بقیه کاربران که قرار بود زودتر این به‌روزرسانی را بگیرند، حالا باید مطابق برنامه زمان‌بندی جدید منتظر آپدیت اندروید ۱۱ باشند.
 
شرکت HMD حدود یک ماه پیش از ۶ گوشی جدید از سری C، G و X رونمایی کرد که هیچ‌کدام با آیفون ۱۲ یا گلکسی S21 قابل مقایسه نیستند اما نوکیا ادعا می‌کند که این گوشی‌ها در مقایسه با پرچمداران موجود در بازار از عمر طولانی‌تری برخوردارند.
 
سری C شامل گوشی‌های C10 و C20 است که قیمت آن‌ها به ترتیب ۹۰ و ۱۰۶ دلار اعلام شده. گوشی‌های سری G با نام‌های G10 و G20 با قیمت ۱۶۵ و ۱۸۹ دلار وارد بازار می‌شوند. گوشی‌های ۵G سری X نوکیا نیز دو مدل X10 و X20 هستند که قیمت آن‌ها به ترتیب ۳۶۸ و ۴۱۵ دلار است.

URL: https://www.ictna.ir/id/123886/

Code: 123886