تلفن همراه

هدیه دولت جدید لبنان به مردمش: هزینه تلفن شهروندان لبنانی 30 تا 50 درصدکاهش می یابد

دولت جدید لبنان تصمیم گرفت تا هزینه تلفن ثابت و همراه شهروندان این کشور را کاهش دهد و این تصمیم از فردا (سه شنبه) اجرا می شود
 
 
به گزارش ایرنا، « پطرس حرب» وزیر ارتباطات لبنان روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی ، این خبر را اعلام کرد و گفت که قیمت مکالمات تلفنی داخلی و بین المللی اعم از ثابت و همراه بین 30 تا 50 درصد کاهش می یابد.
 
وی با اشاره به اینکه عمر کوتاه دولت « تمام سلام» که از 26 ماه مارس ( 6 فروردین 92) بطور رسمی و بعداز اخذ رای اعتماد از مجلس شروع شده، 26 ماه مه ( حدود 5 خرداد ماه) پایان می یابد ، افزود: در این مدت راهبرد و برنامه دو ماهه وزارت ارتباطات با قوت ادامه می یابد و بهبود بخش ارتباطات وگسترش و افزایش خدمات بهتر به شهروندان در دستور کار قراردارد.
 
پطرس حرب خاطرنشان کرد که از بیش از6 سال گذشته تاکنون هیچ تغییری در بهای خدمات تلفن ثابت و همراه در لبنان صورت نگرفته است.
 
وی با تایید اینکه نرخ مکالمات تلفنی در لبنان نسبت به دیگر کشورها بسیار بالاتر است ، گفت که به همین دلیل مردم لبنان ترجیح می دهند از تلفن دولتی و رسمی استفاده نکنند و به سیستم هایی مانند وایبر ، واتس آپ و اسکایپ مراجعه کنند.
 
وزیر ارتباطات لبنان با بیان اینکه ادامه این روزند به خزینه دولت و این وزارتخانه آسیب زده است، تصمیم برای کاهش هزینه مکالمات را برای تغییر در این روند و بهبود ارتباطات در لبنان اعلام کرد.
 
پطرس حرب با تاکید به اینکه همزمان نباید اجازه دهیم که سازمان ارتباطات دولتی و شرکت های خصوصی تلفن همراه ضرر کنند ، گفت که از دو شبکه تلفن همراه لبنان خواسته است تا برنامه های اطلاع رسانی از طریق خطوط خودکار را که هیچ فایده ای ندارد و مشترکان هم ناراضی هستند، متوقف کنند.
 
وی ثبت ارقام شناسایی بین المللی برای دستگاه های تلفن همراه را یک تدبیر غیرمنطقی و بدون توجیه دانست و گفت که برعکس انتظارات این روش به خلق فرصت برای قاچاقچیان بزرگ و صدمه به تاجران خرده وارد می کند و همچنین به بخش های گردشگری و ارتباطات و به همه کسانی که خواستار استفاده از هر سیم کارتی هستند بویژه آنهایی که می خواهند مدت اندکی در لبنان بمانند، ضربه می زند.
 
وزیر ارتباطات لبنان گفت که در اوایل هفته آینده تصمیمات جدید و تدابیر اتخاذ شده در این عرصه را اعلام خواهد کرد.
 
براساس این گزارش، از مزایای این کاهش بها حدود سه ونیم میلیون مشترک تلفن ثابت و سه میلیون و 400 هزار مشترک تلفن همراه بهره مند خواهند شد.

​​