رگولاتوری

برنامه جامع دولت الکترونیکی تا ۲ هفته دیگر ابلاغ می‌شود

خبرگزاری تسنیم: رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: برنامه جامع توسعه دولت الکترونیکی به تصویب رسیده و ظرف دو هفته دیگر اعلام و ابلاغ می‌شود.
 
نصرالله جهانگرد در پنلی  با عنوان "اینترنت به عنوان ابزاری برای توسعه" که در راستای هفته فناوری اطلاعات پارسی زبانان در نظر گرفته شده بود، با اشاره به اینکه دولت 5 برنامه اصلی را در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات دنبال می‌کند، اظهار کرد: برنامه‌ها شامل افزایش پهنای باند، توسعه دولت الکترونیکی، حمایت از پارک‌های علم و فناوری، استارتاپ ها و شرکت‌های اسمس، توسعه محتوا و گسترش دسترسی به اینترنت به مناطق روستایی و نقاط محروم است.
وی با بیان اینکه در حوزه پهنای باند از دنیا عقب هستیم گفت: امیدواریم تا پایان دولت یازدهم این عقب ماندگی جبران شود.
او گفت: باید امکان توسعه در این حوزه برای کلیه کسب‌و‌کارها فراهم شود. همچنین امیدواریم با صدور مجوز نسل 3 و 4 موبایل، بسیاری از نیازهای خانواده‌ها در این حوزه پاسخ داده شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه برنامه جامع توسعه دولت الکترونیکی به تصویب رسیده است، عنوان کرد: این برنامه تا دو هفته دیگر اعلام و ابلاغ می‌شود و امیدواریم با اجرای این برنامه، تقریبا تمام فعالیت‌های دولت ایران بدون کاغذ شود.
وی با بیان اینکه توسعه بخش خصوصی، حمایت از اسمس ها و استارتاپ ها در سیاست‌های دولت دیده شده است گفت: راه‌اندازی کُریدورهای علم و فناوری در سه تا پنج نقطه از کشور در برنامه ششم توسعه دیده شده است.
جهانگرد با بیان اینکه در ایران چهار و نیم میلیون دانشجو داریم ابراز کرد: حدود 20 درصد از این دانشجویان در رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات تحصیل می‌کنند که این موضوع سرمایه‌ای قابل توجه برای توسعه فناوری اطلاعات محسوب می‌شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور گفت: یکی دیگر از برنامه‌های دولت توسعه محتوا به خط و زبان فارسی در فضای مجازی است. اکنون نهضت ملی توسعه محتوا در کشور در جریان است و ما از اپلیکیشن‌های فارسی حمایت خوبی می‌کنیم.
وی با بیان اینکه تا پایان هفته دولت هزار روستا به شبکه اینترنت پرظرفیت متصل شده‌اند گفت: توسعه دسترسی به اینترنت در تمام کشور را با جدیت دنبال می‌کنیم.
جهانگرد تاکید کرد: دولت فناوری اطلاعات را به عنوان پیشران توسعه اقتصادی پذیرفته است و اصلاح آیین‌نامه‌ها و رفع موانع برای توسعه این بخش در دستور کار است.

​​