رگولاتوری

عباسی شاهکوه: پاسخ به گلایه اپراتورها از کاهش درآمد اینترنت موبایل/ تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه افزایش نمی یابد

معاون رگولاتوری درباره گلایه اپراتورهای موبایل از کاهش درآمد اینترنت در پی کاهش تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه، گفت: تعرفه مصرف آزاد اینترنت تغییر نمی‌کند. پیش‌بینی این است که درآمد دیتا ابتدا کاهش و سپس افزایش می‌یابد.
 
صادق عباسی شاهکوه در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که اپراتورهای تلفن همراه از کاهش هزینه مصرف آزاد اینترنت رضایت ندارند، آیا درخواستی برای افزایش دوباره این تعرفه دریافت شده و احتمال تغییر این تعرفه وجود دارد، اظهار داشت: تعرفه مصرف آزاد اینترنت همراه تغییر نمی‌کند. زیرا معتقدیم که این تعرفه عادلانه است.
 
معاون بررسی‌های فنی و اقتصادی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به این سوال که اپراتورهای تلفن همراه اعلام می‌کنند با کاهش تعرفه مصرف آزاد درآمد آنها از محل اینترنت کاهش پیدا کرده است، گفت: اینکه در گام نخست درآمد به سمت دیتا کاهش پیدا کند طبیعی است.
 
وی توضیح داد: پیش‌بینی این است در ابتدای راه‌اندازی نسل 3 اپراتورهای موبایل سرمایه‌گذاری بزرگی انجام می‌دهند و درآمد کاهش پیدا می‌کند اما با گذشت حدود 6 تا 7 ماه از راه‌اندازی نسل 3 درآمد اینترنت افزایشی می‌شود.

​​