تلفن همراه

آی‌ او‌ اس 10 طی دو هفته روی ۴۸ درصد گجت‌ های اپل نصب شد

منبع: زومیت
پس از گذشت دو هفته از زمان انتشار، نسخه‌ی نهایی iOS 10 روی ۴۸.۱۶ درصد از گجت‌های اپلی نصب شده است.
 
براساس اطلاعات ارائه شده توسط Mixpanel، تنها دو هفته پس از انتشار نسخه‌ی نهایی iOS 10، این سیستم عامل روی بیش از ۴۸.۱۶ درصد از گجت‌های اپلی نصب شده که این آمار iOS 10 را بالاتر از نسخه‌ی قبلی سیستم عامل موبایل اپل قرار می‌دهد. 
 
میکس‌پنل در آمار خود به این موضوع اشاره کرده که iOS 9 در آخرین آمارگیری روی بیش از ۴۷.۷۹ درصد از گجت‌های اپلی نصب شده که شامل آیفون‌، آیپد و آیپاد تاچ‌های این کمپانی است، از این‌رو نسخه‌ی جدید این سیستم عامل موفق شده تا تنها در دو هفته، نسخه‌ی قبلی را پشت سر بگذارد. همچنین باید به iOS 8 نیز اشاره کرد که تنها روی ۴.۰۶ درصد گجت‌های اپلی نصب است.
 
پس از آنکه اپل iOS 10 را رسما منتشر کرد، سرعت دریافت این نسخه از سیستم عامل اپل تقریبا برابر آمار به جای مانده از iOS 9 است. یک روز پس از انتشار نسخه‌ی نهایی iOS 10 این سیستم عامل روی بیش از ۱۴.۵ درصد از گجت‌های اپلی نصب شده بود. حدود یک هفته پس از عرضه‌ی iOS 10 این سیستم عامل روی ۳۴ درصد از گجت‌های اپلی با قابلیت دریافت این نسخه نصب شده بود. 
 
iOS 10 در همان ابتدای کار مشکلاتی را در فرآیند نصب از خود بروز داد که شاید برخی کاربران را در خصوص دریافت این نسخه در دو راهی قرار داده باشد، حال آنکه رشد آمار دریافت‌کنندگان این سیستم عامل نشان از این دارد که رغبت برای استفاده از ویژگی‌های جدید، تمایلات در مورد دریافت این نسخه را بالاتر از عدم دریافتش به موجب مشکلات احتمالی بالاتر برده است. از جمله‌ی تغییرات این نسخه باید به اپلیکیشن تغییر یافته Messages در کنار اپلیکیشن جدید موزیک و همچنین قابلیت شناسایی تصاویر یا صفحه‌ی قفل تغییر یافته اشاره کرد. 
 
سال گذشته پس از انتشار iOS 9، در طول دو هفته این سیستم عامل روی بیش از ۵۰ درصد از گجت‌های اپلی نصب شده بود که رکورد خارق‌العاده‌ای را برای دریافت iOS ثبت کرد، حال آنکه iOS 10 قادر نیست تا به چنین سرعتی از نظر نصب دست یابد.

​​