اپراتورها

خبر اول

January 29, 2024
10:39 دوشنبه، 9ام بهمنماه 1402
کد خبر: 159205

حمله BT به رقبایش به دلیل ناتوانی در رسیدن به تعهداتشان در پوشش شبکه موبایل روستایی انگلیس

ICTna.ir – شرکت مخابرات انگلیس، معروف به BT، به رقبای اپراتور تلفن همراه خود در بریتانیا به دلیل ناتوانی احتمالی آنها در رسیدن به اهداف خود برای راه اندازی سایت های BTS طرح شبکه مشترک روستایی حمله کرده است. این طرحی مشابه طرح USO در ایران است. هاوارد واتسون، مدیر ارشد امنیت و شبکه در بی تی، این هفته یک پست وبلاگی نوشت که ظاهراً اهمیت گسترش پوشش تلفن همراه در مناطق روستایی را نشان می‌دهد، اما عملا از آن به عنوان یک ابزار برای تحقیر رقبای خود استفاده کرده است!

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این اقدام اندکی پس از آن صورت می گیرد که همزمان با بحث پارلمانی درباره این موضوع، اپراتور EE بازوی موبایل BT جشن بزرگی در مورد به هدف رسیدن شبکه روستایی مشترک خود موسوم به SRN، شش ماه زودتر از موعد مقرر برپا کرد.

طبیعتاً بی تی به گسترش شبکه اخیر EE در مناطق روستایی، تحت SRN و سایر ابتکارات دولتی در اسکاتلند و ولز افتخار می کند. اما به وضوح برخی از موارد را نسبت به آنچه که به خوبی انجام نشده است، در خود دارد. مفهوم این امر این است که در حالی که EE سخت برای رسیدن به اهداف پوشش کار کرده است، سه MNO دیگر به دلایلی برای توجیه عدم اقدام خود به اطراف می پردازند.

واتسون در گزارش تلگراف، به اکتبر گذشته اشاره می کرد که ادعا می کرد وودافون، Three و Virgin Media O2 به دولت نامه نوشتند و خواستار تمدید هدف موقت SRN در ژوئن آینده برای پوشش 88 درصدی بودند. این هدفی بود که EE در هفته گذشته به آن رسید، احتمالاً به همین دلیل است که اکنون احساس امنیت می کند که به حمله به دیگر اپراتورها بپردازد.

نسخه BT از آن گزارش این است که شرکت‌های مخابراتی مورد بحث از دولت برای کمک به هدف ژوئن درخواست حمایت بیشتری کرده‌اند، واتسون خاطرنشان می‌کند که یکی از این سه تا آنجا پیش رفته که کمیته انتخاب تجارت و تجارت را هم به میان آورده است.

واتسون نوشت: البته، اختلال ممکن است رخ دهد. کووید بر پرسنل نیروی کار و زنجیره‌های تامین تاثیر گذاشت، اما آنها شبکه‌ها را به همان اندازه تحت تاثیر قرار دادند که شبکه ما را متاثر کردند. EE با درک محیط استقرار و مشکلاتی که بدون شک با آن‌ها روبرو بود، با چشمانی باز، وارد توافقنامه SRN شد. بنابراین ما برنامه خود را برای کاهش خطرات و تاخیرهای خود طراحی کردیم و پای حرف مان ایستادیم.

این فقط در مورد SRN نیست. واتسون برخی از اعداد را در برنامه Scotland 4G Infill که توسط دولت پشتیبانی می‌شود پرداخته است، که بودجه را برای 55 سایت جدید تلفن همراه در دسترس قرار داده است. شبکه فورجی EE را در 50 مورد از آن سایت ها نصب کرده است. در همین حال، دو رقیب آن تنها کمتر از یک سوم از کل طرح را بین خود را مدیریت کرده‌اند، در حالی که دیگری در سه سال گذشته تنها به یک سایت 4G اضافه رسیده اند!

واتسون نامی را ذکر نکرد، اما آخرین گزارش پیشرفت دولت اسکاتلند که در ماه اکتبر منتشر شد، نشان می‌دهد که اپراتور Three تنها با یک سایت عقب مانده است. اگر کسی اجازه می داد با بازیکن دیگری ادغام شود تا مقیاس سرمایه گذاری داشته باشد…

واتسون نوشته: بررسی مسائل مربوط به سیاست های دولت و نصب زیرساخت های تلفن همراه در مناطق روستایی و دورافتاده تر بریتانیا همیشه چالش برانگیز است. اما تلاش‌های EE نشان می‌دهد که در کجا تمایل به اولویت‌بندی سرمایه‌گذاری برای تحقق وعده‌های پوششی که داده‌اید وجود دارد، باید انجام شود.

 

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.