امنیت

April 26, 2024
12:50 جمعه، 7ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 165072

وجود چند آسیب‌پذیری در HugeGraph-Server آپاچی

منبع: ماهر

آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-27349 و شدت بحرانی در Apache HugeGraph-Server امکان جعل و دور زدن احراز هویت و دور زدن لیست‌ سفید (whitelist) در حالت Auth را برای مهاجم فراهم می‌آورد.
آسیب‌پذیری دیگری با شناسه CVE-2024-27348 و شدت بالا در Apache HugeGraph-Server امکان تزریق و اجرای دستور در gremlin را برای مهاجم فراهم می‌کند.

این آسیب‌پذیری Apache HugeGraph-Server نسخه 1.0.0 تا قبل از نسخه 1.3.0 (در Java8 و Java11) را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

توصیه می‌شود کاربران در اسرع وقت نسبت به ارتقاء Apache HugeGraph-Server به نسخه 1.30 (با Java11) اقدام نمایند. سیستم Auth را فعال کنند. همچنین تابع “Whitelist-IP/port” را برای افزایش امنیت اجرای RESTful-API فعال کنند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.