اپراتورها

تلفن همراه

خبر اول

May 12, 2024
15:50 یکشنبه، 23ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 166156

چراغ سبز دولت بریتانیا برای ادغام وودافون و Three

ICTna.ir – معاون نخست‌وزیر بریتامیا پیشنهاد ادغام دو اپراتور وودافون و Three را به لحاظ امنیتی تایید کرد و اما تحقیقات درباره بازار رقابتی فعالیت آنها ادامه دارد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پس از ارزیابی امنیت ملی، دولت بریتانیا دیروز دستور نهایی را در رابطه با بخش ۲۶ قانون امنیت ملی و سرمایه گذاری صادر و مقرر کرد که مشروط به برخی شرایط این ادغام می‌تواند انجام شود.

اول از همه، یک کمیته امنیت ملی باید در ساختار ادغام شده جدید ایجاد شود تا بر کارهای حساسی که بر امنیت ملی بریتانیا تاثیر می‌گذارد یا مربوط به آن است، نظارت کند. این کمیته باید به‌طور منظم به روزرسانی‌های لازم را انجام داده و به دولت اطلاع دهد.

یک گروه فنی نیز در این کمیته امنیت ملی باید تشکیل شود که وظیفه نظارت بر فهرست مشخصی از موضوعات مربوط به امنیت سایبری، فیزیکی و پرسنلی را بر عهده دارد.

برنامه‌ریزی برای انتقال شبکه واحد تجاری ادغام شده نیز توسط یک حسابرس خارجی مورد بررسی قرار می‌گیرد و باید ترتیب مشخصی برای نظم‌دهی به مدیریت شرکت ادغام شده ایجاد کند.

در بیانیه مشترک وودافون و Three آمده است: خوشحالیم که سرمایه‌گذاری مشترک پیشنهادی ما توسط دولت تحت قانون امنیت ملی و سرمایه‌گذاری تایید شده است و به همکاری با سازمان رقابت و بازار ادامه خواهیم داد تا آنها را در جریان ادغام خود قرار دهیم.

در ادامه بیانیه این دو اپراتور آمده است: قویا معتقدیم این ادغام، رقابت در بخش تلفن همراه بریتانیا را تقویت می‌کند و باعث افزایش قابل توجه زیرساخت شبکه تلفن همراه بریتانیا می‌شود.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.