فناوری اطلاعات

لینوکس ۴.۱ عرضه شد

منبع: همکاران سیستم
نسخه ۴.۱ سیستم عامل لینوکس  عرضه شد. «لینوس توروالدس» که به آقای لینوکس مشهور است، این خبر را با انتشار یک پست الکترونیکی اعلام کرد.

linux-1.jpg

پیش‌ از این وعده عرضه نسخه ۴.۰ داده شده بود و هم‌اکنون نسخه ۴.۱ با قابلیت‌ها و امکانات بیشتر معرفی شده است. نسخه ۴.۰ نیز به دلیل برخی تغییرات عمده کنار گذاشته شد.
توروالدس توضیح داد: «سیستم‌عامل Linux ۴.۰ به عنوان نسخه بعدی و نهایی لینوکس قابلیت‌های اندکی را شامل می‌شد. این محصول هنوز ۱۰ هزار قابلیت غیرادغام شده دارد و ما موظف بودیم یک عرضه گسترده‌تر انجام دهیم و به همین دلیل نسخه ۴.۱ به صورت جامع‌تر معرفی شد».
در این نسخه از سیستم عامل لینوکس امکانات و قابلیت‌های جدیدی ارائه شده است. اما باید گفت که این قابلیت‌ها به میزان پیش‌بینی‌های قبلی و آنچه که در بیانیه مذکور گفته شد، نیست.
برای این نسخه از سیستم‌عامل لینوکس قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های ARM و x۸۶ در نظر گرفته شده است و سیستم مربوطه همچنین می‌تواند از کارت‌های اضافی Wi-Fi شرکت Realtek، نسخه‌های اصلاح شده رایانه‌های لوحی و همچنین دستگاه‌های کنترلی از جمله سیستم کنترلی Xbox One پشتیبانی کند.
این امکانات چندان قابل ملاحظه نیست. اما همین تغییرات کوچک می‌تواند برای کاربرانی که منتظر آن بودند کاربردی باشد.
البته باید توجه داشت لینوکس ۴.۱ فعلا به صورت عمومی وارد بازار نمی‌شود و در حال حاضر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌توانند آن را در اختیار بگیرند.

​​